Blog bukmacherskiBukmacherzy onlineCustom bet - co to jest i jak wykorzystać?

Custom bet – co to jest i jak wykorzystać?

legalni bukmacherzy

Wszyscy polscy bukmacherzy stale zabiegają o miano tych najlepszych, najpopularniejszych. Tych, którzy przyciągają do siebie największe ilości klientów. Typujących jest bowiem w Polsce na tyle dużo, że walka o każdego z nich musi być zażarta i podczas gdy na polu oferty głównej osiągnęła już bardzo wysoki poziom, operatorzy stale szukają sposobu na to, by zaskoczyć swoich odbiorców. Jednym z tych najświeższych, a zarazem najbardziej innowacyjnych są tak zwane custom bety. Czym tak naprawdę są i co tak właściwie warto wiedzieć na ich temat? O tym – w naszym dzisiejszym artykule.

custom bet gdzie najlepiej
Custom bet – co to jest i jak wykorzystać?

Czym tak właściwie jest custom bet i czemu zawdzięcza swoją popularność?

Custom Bet, jak sama nazwa może sugerować, jest zakładem tworzonym w całości samodzielnie przez konkretnego użytkownika. Jego założenia są dość proste: sami w nim ustalamy to, o co chcemy się założyć, a bukmacher sprawdza, czy jest w stanie wprowadzić to do swojej oferty (zwykle na jakiś czas). O co tak właściwie można się zakładać? Praktycznie o wszystko to, czego wynik bukmacher jest w stanie sprawdzić. Mowa tutaj między innymi o wydarzeniach ze świata polityki, kultury, showbiznesu, seriali. Ważne jest to, aby klient sam nie był w stanie wpłynąć na ostateczny wynik zakładu. Właśnie z uwagi na to wiele zakładów dotyczących życia prywatnego (choć nie wszystkie) nie jest akceptowane.

Warto mieć świadomość co do tego, że to bukmacher jest podmiotem decydującym o wprowadzeniu konkretnego zakładu do swojej oferty. Nawet jeśli wydaje się on więc dość logiczny, to od jego subiektywnej oceny zależy, czy ostatecznie trafi do jego oferty. 

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Custom bet to świetna opcja na wprowadzanie dodatkowych rynków do już istniejących spotkań sportowych. Może zostać wykorzystana właśnie do wzbogacania oferty głównej danego buka.

Jak stworzyć custom bet, który zostanie zaakceptowany?

Jako że custom bet może zostać przez bukmachera niezaakceptowany, warto zadbać o to, by tak się nie stało i popracować nad tym, aby zwiększyć własne szanse na wymyślenie czegoś, co rzeczywiście będzie miało sens i co ostatecznie trafi do oferty bukmachera. Jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę.

 • Unikajmy zakładów na ogólniki – skupmy się na rzeczach, które będą mogły przynieść konkretny wynik. „Pytanie” z zakładu warto ułożyć w taki sposób, by odpowiedź na nie była „Tak / Nie” (lub coś na ten kształt).
 • Wyślijmy propozycję jak najwcześniej – im więcej czasu do ostatecznego rozwiązania konkretnego zakładu, tym przychylniej bukmacher na niego spojrzy. Wszystko ze względu na to, że zakłady z dużym czasem do końca mają większe szanse na trafienie do większego grona odbiorców.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
 • Nie wdawajmy się w zbytnią prywatę – jeśli już chcemy założyć się o coś z naszego prywatnego życia, powinno to dotyczyć czegoś „większego”. Możemy na przykład założyć się o to, czy nasz syn znajdzie się w zespole Legii Warszawa. Zakład na to, czy nasza siostra wyjdzie za mąż nie wypali.
 • Dokładnie opiszmy nasz zakład w taki sposób, aby bukmacher wiedział dokładnie, o co w nim chodzi i był w stanie lepiej ocenić to, czy może i chce zawrzeć go we własnej ofercie

Wysyłanie własnego custom betu – krok po kroku

Wszyscy bukmacherzy, którzy oferują możliwość tworzenia custom betu postarali się o to, by maksymalnie uprościć proces przesyłania go. Ten zatem zakłada:

 1. Wymyślenie zakładu, a zatem opracowanie czegoś, czego bukmacher jeszcze nie posiada w swojej ofercie, a co jest na tyle ciekawe, że bukmacher będzie mógł się tym zainteresować. 
 2. Wypełnienie formularza na odpowiedniej stronie – koniecznie takie podające bukmacherowi wszystkie dane, których wymaga. Zazwyczaj zakłada to dokładne opisanie mu naszego zakładu oraz podanie daty planowanego jego rozwiązania.
 3. Czekanie na akceptację – bukmacherzy weryfikują każdą z propozycji ręcznie. Z uwagi na to całość może potrwać – zwykle maksymalnie całą dobę. Po zaakceptowaniu zakładu (albo jego odrzuceniu) zostajemy powiadomienie drogą mailową.
ewinner custom bet
Nowa oferta darmowych bonusów od bukmachera eWinner

Warto wiedzieć, że zasugerowany custom bet staje się dostępny nie tylko dla nas, ale i 0 dla całej społeczności. Właśnie dlatego wymyślenie czegoś innowacyjnego i interesującego zwiększa szanse na akceptację.

Bukmacherzy z ofertą na custom bety

Jako że custom bet jest swoistą nowością na polskim rynku, na ten moment wyłącznie wybrani Polscy bukmacherzy posiadają go w swojej ofercie. Usługa ta wymaga bowiem sporego zaangażowania z ich strony – w końcu każdej akceptacji muszą dokonywać ręcznie, poświęcając również swój czas na ocenę zasadności każdego kolejnego zgłoszenia.

Custom Bet u bukmachera eWinner

Bukmacher eWinner był pierwszym, który w obręb swojego serwisu internetowego zaimplementował możliwość sugerowania mu własnych zakładów. Cały proces sprowadza się u niego do podesłania mu takich danych, jak:

 • nasz adres e-mail;
 • data wydarzenia (niekoniecznie dokładna);
 • rozgrywki lub kategoria wydarzenia – Polityka, Życie Codzienne, Ekstraklasa lub dowolne inne;
 • mecz / zdarzenie (nazwa);
 • opis zakładu, a zatem esencja – to, o co tak właściwie się zakłada (najczęściej w formie pytania).

Przesyłanie zgłoszenia własnego zakładu odbywa się przy pomocy specjalnego formularza. Bukmacher eWinner zastrzega sobie 12 godzin roboczych na to, by zweryfikować go i podjąć własną decyzję o jego ewentualnej akceptacji.

My Bet u bukmachera Betfan

Nie trzeba było długo czekać, aby bukmacher Betfan odpowiedział na ofertę swojego konkurenta z własną propozycją – usługą My Bet. Została ona zorganizowana w nieco inny sposób. Wymaga zaledwie podania własnego adresu e-mail (sugerowanie zakładu jest dostępne również dla osób niezalogowanych) oraz jak najbardziej szczegółowego opisu zdarzenia (przygotowanego samodzielnie, w dowolny sposób zrozumiały dla buka). Można też podać planowaną datę zakończenia konkretnego zdarzenia.

Betfan każdą propozycję rozpatruje w przeciągu 24 godzin. W przypadku jej pozytywnej weryfikacji, podsyła informację o niej swojemu klientowi. Inspiracji związanych z zakładami można poszukiwać w dziale „Rozrywka”, w którym bukmacher przedstawia swoje własne mniej szablonowe zakłady.

najlepsi bukmacherzy online