Blog bukmacherskiBukmacherzy onlineJak korzystać ze statystyk w serwisach bukmacherskich?

Jak korzystać ze statystyk w serwisach bukmacherskich?

legalni bukmacherzy

Dokładna analiza spotkań sportowych nie od dziś jest podstawą sukcesu na rynku zakładów wzajemnych. Pozwala ona podejmować rozsądniejsze decyzje i umożliwia zwiększanie własnych szans na wygraną. Polscy bukmacherzy nie lubią, gdy ich klienci muszą szukać informacji na temat spotkań sportowych poza ich serwisami internetowymi. W związku z tym oferują masę statystyk, danych i wykresów, które są w stanie ułatwić obstawianie. To właśnie na nich skupimy się w tym poradniku. Jak skorzystać z tych statystyk? Które z nich są najistotniejsze? To wszystko, a nawet wiele więcej – poniżej

statystyki bukmacherów online
Jak korzystać ze statystyk w serwisach bukmacherskich?

Uwaga! W naszym poradniku skupimy się na piłce nożnej. To samo jednak tyczy się również innych dyscyplin sportu – z tym, że konkrety trzeba dopasować do specyfiki tej wybranej przez nas.

Jak uzyskać dostęp do statystyk bukmacherskich?

Najlepsi bukmacherzy dają dostęp do większości kluczowych dla typujących statystyk. Zazwyczaj można je znaleźć po wejściu w menu odpowiednich rozgrywek, już z poziomu widoku wszystkich meczów. W STS na przykład wystarczy kliknąć w ikonkę statystyk, która pojawia się po prawej stronie od kursów na konkretne spotkanie (jeżeli statystyki są niedostępne, jest wyszarzona). Podobnie ma się sytuacja z bukmacherem Fortuna czy eWinner. Co bardzo istotne, większość buków nie oferuje wyłącznie statystyk związanych z konkretnym spotkaniem, ale też takie mające ścisły związek z całym turniejem. Jedni robią to na osobnej podstronie, inni zaś publikują je w dziale tegoż właśnie turnieju.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Co bardzo istotne, statystyki u polskich bukmacherów są dostępne również dla niezalogowanych użytkowników. Nie trzeba więc być ich klientem, aby móc po nie sięgać i zacząć skuteczniej analizować każde spotkanie czy ligę. Aby zatem prześledzić proces wchodzenia w statystyki, warto zobrazować go w kilku prostych krokach:

  • Wybieramy dyscyplinę, która nas interesuje – w przykładzie posłużymy się piłką nożną.
  • Z rozwiniętego menu wybieramy kraj lub format rozgrywek, a następnie konkretny turniej lub ligę.
  • Klikamy ikonkę statystyk obok któregoś z meczów na liście, albo wchodzimy do specjalnej podstrony ze wszystkimi opcjami bukmacherskimi na niego. Ikonka ta widnieje również na niej.
  • Poruszamy się po statystykach, wybierając jedną z wielu opcji oferowanych przez bukmacherów.

Statystyki aktualnie oferują absolutnie wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce. Są oni zatem bardzo wszechstronni – nie tylko są odpowiedzią na to, gdzie oglądać mecze za darmo, ale też stanowią środek do ich analizowania oraz oczywiście obstawiania.

Najważniejsze informacje ze statystyk – na które z nich patrzeć?

Statystyki, do których dostęp dają polscy bukmacherzy są bardzo rozbudowane i poruszają całe mnóstwo aspektów. Nie oznacza to jednak, że wszystkie mają takie samo znaczenie. Zdarzają się takie, które są zaledwie ciekawostką. Są i te, które mogą przyczynić się do zgoła odmiennej sytuacji na boisku. Poniżej prezentujemy te zdecydowanie najistotniejsze.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • Aktualna tabela rozgrywek – tabela jest jedną z najistotniejszych części statystyk. Pozwala ocenić, na którym miejscu znajduje się konkretna drużyna i jak będą kształtować się jej aspiracje na dany turniej czy sezon.
  • Statystyka H2H – najważniejsze statystyki widnieją właśnie w zakładce Head to Head, która zestawia ze sobą dwie biorące udział w danym meczu drużyny. Spogląda na nie pod każdym kątem – zarówno ich ostatnich potyczek, jak i ich słabych i mocnych punktów. Pokazuje też najlepszych strzelców, asystentów i innych kluczowych piłkarzy – zawsze zestawiając ich ze sobą w intuicyjny sposób (jedni obok drugich). Zapewnia tym samym najbardziej wymierne informacje na temat obu drużyn.
  • Historia spotkań – dzięki statystyce związanej z ostatnimi spotkaniami konkretnych drużyn (niekoniecznie tych z ich konkretnym rywalem) można ocenić ich aktualną formę, a przede wszystkim morale. Może to doprowadzić do wielu trafnych wniosków. Zespoły, które przegrywają wiele spotkań z rzędu są zwykle mniej zmotywowane i zrezygnowane.
ewinner custom bet
Nowa oferta darmowych bonusów od bukmachera eWinner
  • Terminarz – w terminarzu można zobaczyć, jakie spotkania czekają drużynę w następnej kolejności. Jest to przydatne, bo wiele drużyn nadaje priorytet innym meczom, oszczędzając się w tych dla siebie łatwiejszych.

Kursy bukmacherskie, czyli kolejna podpowiedź bukmachera

Statystyki to nie wszystko, czym najlepsi bukmacherzy są w stanie pomóc w skutecznym obstawianiu. Okazuje się bowiem, że podpowiadają również w inny sposób – poprzez swoje kursy bukmacherskie. Można je traktować jako typy bukmacherskie samych bukmacherów. Mniejszy kurs (a zatem możliwość mniejszej wygranej) zazwyczaj przypisywany jest drużynie, która jest faworytką pod kątem konkretnego rynku.

Większy kurs (możliwość większej wygranej) jest przypisywany temu zespołowi, który ma mniejsze szanse na zwycięstwo. Im większy/mniejszy on jest, tym mniejsze/większe szanse na wystąpienie konkretnego wyniku. Polscy bukmacherzy samodzielnie dokładnie analizują każde spotkanie, by zminimalizować własne ryzyko strat. Umiejętność odczytywania tego, połączona z analizą statystyk jest w stanie w znaczący sposób wpłynąć na skuteczność w obstawianiu.

najlepsi bukmacherzy online