Blog bukmacherskiBukmacherzy onlineZakłady bukmacherskie - jak grać żeby nie przegrać?

Zakłady bukmacherskie – jak grać żeby nie przegrać?

legalni bukmacherzy

Z całą pewnością trzeba stwierdzić, iż zakłady bukmacherskie nie są dla każdego. Są one przede wszystkim dla osób, które nie należą do bojaźliwych i lubią czuć odrobinę adrenaliny. Posiadają widzę lub są zdeterminowani żeby taką wiedzę posiąść. Należy także zauważyć, że zajęcie to szybko wciąga osoby grające. Warto więc wiedzieć jak grać, żeby nie przegrać. 

Jak grać w zakładach w sposób umiejętny?

Przede wszystkim i w pierwszej kolejności należy ustalić kapitał, jaki chcemy przeznaczyć na grę, ponieważ żeby wygrać trzeba najpierw zainwestować. Należy przeznaczyć na to taki budżet, aby nie nadszarpnął on na przykład naszych finansów przeznaczonych na zapłatę rachunków. Bowiem należy pamietać, iż nie każda gra może okazać się wygraną, jest to pod pewnym względem loteria, w szczególności, jeżeli jesteśmy osobami początkującymi i na przykład obce są nam analizy. W związku z tym następną rzeczą, która należy wykonać jest śledzenie wszelkich dostępnych analiz, jak również tworzenie własnych historii zakładów. Pomoże to w dalszej grze. W końcu każdy kiedyś od czegoś zaczynał.

Należy także pamiętać, aby obstawiać wyłącznie wartościowe zakłady, a inne pomijać. Nie należy również obstawiać więcej niż dwóch lub trzech zakładów na jednym kuponie, ani tych samych zakładów na wielu kuponach, ponieważ wtedy szanse na wygraną maleją. Jako gracz, powinieneś także testować systemu prognoz. Robiąc to nie należy doszukiwać się fałszywych zależności, ponieważ mogą przysłaniać one te znaczące. Trzeba także w odpowiedni sposób rozpoznawać rynek zakładów. Chodzi o to, że oferta proponowana przez bukmacherów jest bardzo szeroka. W związku z tym należy skupić się na tych typach, gdzie bukmacher ograniczył swoją przewagę. Narzucana marża przez bukmachera jest niższa w sytuacji 3 lub większej liczby opcji, ponieważ bukmacher w takiej sytuacji może sobie na to pozwolić.

polski bukmacher sts online
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Najlepiej obstawiać na tzw. single, czyli pojedynczy typ na pojedynczym kuponie. Jest to najbezpieczniejsza opcja w szczególności, jeżeli jest się dopiero początkującym graczem. Single mogą bowiem zaoferować wygraną bez zbytniego martwienia się wczesną stratą kapitału na zakłady. Trzeba także bacznie obserwować i porównywać kursy różnych bukmacherów, ponieważ nie ma sensu brać niższego kursu. Należy także nauczyć się przegrywać, gdyż wiele osób popełnia ten sam błąd, a mianowicie próbuje się odegrać za wszelką cenę, nie analizując sytuacji, przez którą przegrał. 

Słownik terminów bukmacherskich

Canadian – jest zakład, który składa się z 26 innych zakładów w 5 sekcjach, a mianowicie: 10 podwójnych, 10 potrójnych, 5 poczwórnych, jak również 1 piątkowy. W przypadku powodzenia conajmniej 2 gry muszą być wygrane.

ComeBack Bonus – jest to bonus przyznawany dla gracza indywidualnego, który po pewnym czasie chce ponownie powrócić do gry. Graczowi informacja o takim bonusie zazwyczaj jest wysyłana pocztą elektroniczną, które umieścił podczas rejestracji swojego konta na platformie bukmacherskiej.

Kursy – są to współczynniki liczbowe podane przy każdym możliwym rozwiązaniu. Określają one szanse na zajście danego zdarzenia. Aby obliczyć potencjalną wygraną należy pomnożyć kursy przez siebie,oraz przez stawkę. 

Kurs back – jest to termin stosowany na giełdzie zakładów i jednocześnie jest to ten sam kurs, który występuje u bukmachera.

Fix – jest to ustawiona sytuacja, która ma na celu uzyskanie korzyści majątkowej. Fix potocznie określane jest, jako ustawka. 

Fixed odds – jest to rodzaj kursów na główny wynik, którego dotyczy dane zdarzenie. 

Free play – jest to rodzaj bonusu oferowany przez bukmachera, który polega na tym, że gracz uzyskuje dodatkowe konto, z którego może korzystać, a środki na tym koncie mają postać freebetów. Środki te można podzielić na wiele zakładów, nie trzeba ich wykorzystywać jednorazowo. 

nowy bonus w betclic pl
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na darmowy bonus

Jak uzyskać dobre informacje?

Dobre informacje powinny pochodzić z wiarygodnego źródła. Aczkolwiek w wielu przypadkach zdarza się tak, iż są one generowane przez innych graczy, których celem jest wprowadzenie innego gracza w błąd. Warto więc mieć się na uwadze czytając wszelkiego rodzaju serwisy i forum bukmacherskie. Zdarza się bowiem tak, że jedna informacja jest łączona z nagłym spadkiem kursów bukmacherskich, bez przeanalizowania całego meczu. Warto sugerować się opiniami typerów, którzy nie pobierają pieniędzy za dzielenie się wiedzą z innymi, a jednak mecze typują. Jest to o tyle istotne, ponieważ w internecie można znaleźć wielu płatnych doradców, którzy są pod presją wywołaną przez swoich abonentów. 

Przydatne wskazówki dla typerów

  • Należy pamiętać, iż różnica między wysokim, a niskim kursem jest zazwyczaj niewielka
  • Nigdy podczas obstawiania nie należy być nerwowym i zmęczonym. Koncentracja i stabilny to podstawa.
  • Nigdy nie należy stawiać wielu zakładów bez dokładnej analizy, ponieważ mimo tego, że wielokrotność zakładów wiąże się z większą wygraną, to wiąże się również z niskim prawdopodobieństwem takiej wygranej
  • Nigdy nie należy odgrywać się za wszelką cenę
  • Każdy gracz powinien mieć swoją własną taktykę gry i nie sugerować się pomysłami innych graczy, ponieważ każdy może się mylić.

Dlaczego warto posiadać konto u kilku bukmacherów?

Jak powszechnie wiadomo, posiadanie wielu kont u jednego bukmachera jest niedozwolone i zabronione przez regulamin operatora. Aczkolwiek posiadanie pojedynczych kont u różnych bukmacherów już nie jest. W zakładach bukmacherskich jest bowiem jak w życiu. U jednego bukmachera kurs na to samo wydarzenie będzie niższe, a u innego wyższe. Posiadanie kilku kont u różnych bukmacherów jak STS czy Betclic daje możliwość przede wszystkim wyboru najkorzystniejszej oferty, przeglądu kursów, otrzymania dodatkowych bonusów i korzystania z wielu promocji, jak również unikanie limitów.

Polscy bukmacherzy robią co mogą, aby przyciągnąć nowych graczy. W związku z tym proponują atrakcyjne bonusy powitalne. Aczkolwiek prędzej, czy później nałożone zostaną limity. Dzięki czemu, założenie kilku kont u bukmacherów pomoże się z tym w sposób łatwy uporać. Wygrane rozkładają się równomiernie między kilka firm. Oprócz tego należy pamiętać, że każdy przegrany zakład jedynie podnosi wiarygodność danego gracza u bukmachera. 

najlepsi bukmacherzy online