Blog bukmacherskiBukmacherzy onlineZakłady bukmacherskie na boks - ja typować?

Zakłady bukmacherskie na boks – ja typować?

legalni bukmacherzy

Boks, zwany również pięściarstwem, stanowi odgałęzienie sportów walki bardzo popularne na całym świecie, w tym również i Polsce. Niemal od początku swojego istnienia (podobnie, jak chociażby piłka nożna) był ściśle związany z zakładami bukmacherskimi, a współcześnie stanowi bardzo częsty wybór typerów z całego kraju. W tym poradniku skupimy się na wyjaśnieniu wszystkiego, co ma związek z jego typowaniem i jest w stanie pomóc w byciu skuteczniejszym właśnie w nim.

Jak typować boks w zakładach? Podstawowe porady

Choć typowanie boksu zawodowego nie wydaje się być niczym trudnym i skomplikowanym, od typera wymaga odpowiedniego przygotowania, podejścia i szerokiej wiedzy. Tylko wtedy można liczyć na skuteczność w nim. Poniższe porady pozwolą na osiągnięcie tejże skuteczności.

  1. Statystyki to rzecz absolutnie podstawowa – podobnie, jak w przypadku typowania większości dyscyplin sportowych, dużo do powiedzenia przy ocenianiu szans danego zawodnika mają czyste i sztywne statystyki. Liczy się pozyskanie jak największej ilości danych, które powinny zawierać w sobie bilans wszystkich wygranych, ale też mocne i słabe strony zawodników. Dzięki odpowiednim statystykom możemy też ocenić, kiedy dany zawodnik podejmował się „akcji taktycznych” – to z kolei otworzy nam drogę do nowych rynków bukmacherskich.
  2. Dobry bukmacher to też większy zarobek – warto wybrać takiego, który będzie proponował atrakcyjne kursy, ale też będzie w pełni pokrywał federację, na której się skupimy (wszystkie najbardziej prestiżowe wypisujemy poniżej). Liczą się również bonusy i akcje promocyjne, ale też opcje bukmacherskie – nie zawsze bowiem musimy stawiać na zwycięstwo któregoś z zawodników. Opcją jest również stawianie chociażby na ilość rund czy sposób zakończenia pojedynku (na punkty czy przed czasem.
  3. Warunki fizyczne i forma jako elementy kluczowe – w typowaniu boksu warto zestawić za sobą obu zawodników, którzy stoczą ze sobą walkę, przede wszystkim pod kątem warunków fizycznych. Cóż bowiem z tego, że statystyki będą przemawiać na korzyść jednego, skoro jego atuty będą niwelowane przez aspekty fizyczne przeciwnika? Liczy się również forma, która jest czymś bardzo zmiennym i którą trzeba śledzić na bieżąco.
  4. Sama walka to nie wszystko – w obstawianiu boksu równie ważne, co sama walka, jest przygotowywanie się do niej. To w jego trakcie kształtowana jest forma zawodników i to podczas niego można nabawić się kontuzji. Warto śledzić to na bieżąco.
  5. Solidne źródło informacji może nam się przydać. Nie opierajmy swojej wiedzy wyłącznie na Internecie, oglądajmy gale, ale też studia analityczne. Przygotowujmy się również pod względem czysto teoretycznym.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Najważniejsze federacje w boksie – którą typować?

  • WBC (World Boxing Council) – uważana za najbardziej prestiżową, obecnie zrzeszająca przeszło 160 krajów.
  • WBA (World Boxing Association) – najstarsza, powstała w Stanach Zjednoczonych w 1921 roku.
  • WBO (World Boxing Organisation) – najkrócej istniejąca (powstała w 1988 roku), jednak bardzo dobrze prowadzona.
  • IBF (International Boxing Federation) – powstała na bazie USBA oraz kilku organizacji z całego świata.

Bukmacherzy z najciekawszą ofertą na boks

Boks znajduje się w ofercie każdego z legalnie działających na terenie naszego kraju bukmacherów. Nie każdy jednak przykłada do niego tak samo dużą wagę. Poniżej przedstawiamy tych, którzy ze swoją ofertą się wyróżniając, zaznaczając, że polskie prawo nie zmusza nas do wybrania zaledwie jednego. Co więcej, polecane jest posiadanie konta u kilku, co pozwoli wybierać zawsze najkorzystniejszą dla nas ofertę.

Boks w ofercie STS

Star-Typ Sport już od początku swojego prawie 25-letniego istnienia przykładał dużą wagę do boksu, dziś pokrywając walki w najbardziej prestiżowych federacjach, ale i tych mniej znanych. Polski bukmacher STS proponuje swoim graczom bardzo atrakcyjne kursy, sporo opcji bukmacherskich i korzystne bonusy, nie tylko powitalne.

gry karciane sts bez depozytu
W Betgames STS bonus bez depozytu na gry karciane

Boks w ofercie Fortuny

Na przestrzeni przeszło 20 lat działalności Fortuna wypracowała sobie bardzo szeroką ofertę na boks, która dzisiaj jest naprawdę bardzo konkurencyjna. Wyróżnia się stawkami, ale i możliwością korzystania z programu lojalnościowego, nagradzającego każdy zakład. Nie brakuje tu też bonusów, w tym tego głównego, powitalnego.

Boks w ofercie forBET

forBET to kolejny bukmacher, który boks traktuje bardzo poważnie, pokrywając go w bardzo kompleksowy sposób. Jego oferta to przede wszystkim atrakcyjne kursy, ale też bonusy (w tym ten, który uważa za najmocniejszy na polskim rynku – powitalny) oraz akcje promocyjne ściśle związane z boksem.

najlepsi bukmacherzy online