Blog bukmacherskiBukmacherzy onlineZakłady na żółte i czerwone kartki - czy to opłacalne?

Zakłady na żółte i czerwone kartki – czy to opłacalne?

legalni bukmacherzy

Co można typować w piłce nożnej? Okazuje się, że mnóstwo rozmaitych zakładów. Także tych, które nie rzucają się od razu w oczy. W tej grupie są typy na żółte oraz czerwone kartki. Zainteresowała Cię ta opcja i chcesz wiedzieć czy jest to opłacalne? Jak jednak grać takie zakłady?

Kursy bukmacherskie na kartki są bardzo atrakcyjne

Od razu trzeba wyjaśnić, że wśród wielu typerów zakłady na żółte i czerwone kartoniki cieszą się naprawdę sporą popularnością. Nas to jednak zasadniczo nie dziwi. W końcu można wyhaczyć naprawdę relatywnie duże kursy. W niektórych przypadkach granie takich zakładów jest o wiele bardziej opłacalne, niż obstawianie 1×2, underów, czy overów itp. Jeśli chodzi o zakłady na żółte kartoniki, to już można liczyć na duże kursy. Nie wspominając o czerwonych kartonikach.

Warto podkreślić, że wyróżniamy tutaj różne zakłady. Gracze mogą np. postarać się przewidzieć, czy w meczu będzie czerwona kartka. To nie wszystko. Można też grać na ilość żółtych kartoników. Są to klasyczne zakłady typu over/under. Na początku bukmacher wystawia konkretną linię. Np. 6.5. Uważasz, że będzie znacznie więcej kartoników? W takiej sytuacji trzeba oczywiście postawić na over. Jeśli twierdzisz, że potyczka będzie zaś relatywnie spokojna, to wtedy o wiele lepszym rozwiązaniem jest under. Bardzo popularne (i dochodowe) są też zakłady na kartki związane z poszczególnymi zawodnikami. Tutaj sprawa jest jasna. Trzeba przewidzieć, czy dany piłkarz otrzyma po prostu tego typu napomnienie od sędziego głównego tej konfrontacji.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Gdzie można zaś obstawiać zakłady na kartki? Ogólnie nie są one aż tak powszechne, jak chociażby typy na triumfatorów poszczególnych meczów, czy połówek (HT). Warto jednak zauważyć, że coraz więcej firm bukmacherskich wprowadza zakłady na kartoniki do swojej oferty. Nie brakuje ich na pewno przy okazji wielkich imprez. Chodzi nam w tym momencie o finały europejskich pucharów, spotkania Mistrzostw Świata, czy Europy.

Najlepsi bukmacherzy w Polsce mają w ofercie zakłady na żółte i czerwone kartki, a także na ilość rzutów karnych, aut, rzutów różnych itp. Wybór jest ogromny.

Na jakich zawodników stawiać?

Chcesz postawić takie zakłady na żółte oraz czerwone kartoniki? Interesuje Cię opcja dotycząca poszczególnych zawodników? Jakich piłkarzy wybierać? Przeważnie kursy są tak skonstruowane, że o wiele więcej można zarobić, kiedy dany gracz otrzyma żółty kartonik (niż nie dostanie żadnego upomnienia tego typu). O czym jeszcze powinno się tutaj pamiętać? Specyfika kursów powoduje, że znacznie więcej graczy typuje, że konkretny zawodnik otrzyma zatem żółty/czerwony kartonik. Na tym można bowiem relatywnie sporo zarobić. Kursy na brak kartonika są często określane jako mało opłacalne.

betfan kod promocyjny 2020
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus

Co zaś wziąć pod swoją uwagę, by wybrać odpowiednich piłkarzy w tym względzie? Na pewno trzeba dokładnie sprawdzić ich statystyki. Zazwyczaj gracze mają swoją określoną charakterystykę. Jedni grają spokojnie. Tak, by nie zrobić żadnej krzywdy ani sobie, ani rywalom. Są też na boisku piłkarze, którzy nie odstawiają nogi. Jeśli zatem ktoś w poprzednich kilku sezonach otrzymywał relatywnie sporo żółtych i czerwonych kartoników, to jest mała szansa, że ten aspekt się zmieni.

Ciężko zmienić bowiem swoje boiskowe przyzwyczajenia. Żółte kartki nie zawsze wynikają jednak z ostrej gry. Czasami są przyczyną częstego dyskutowania z arbitrami (po kontrowersyjnych, według piłkarzy, decyzjach). Kartki można „zarobić” również za próby oszustwa. Warto zatem wybrać takich zawodników, którzy po prostu mają tendencję do otrzymywania tych kartoników.

Jakie mecze wybierać do obstawiania kartek?

Istotny jest także sam mecz. Wiesz już, jak wybierać zawodników. Postaw pieniądze, na takie zakłady, kiedy ten piłkarz będzie grał w spotkaniu o odpowiedniej charakterystyce. Jakiej dokładnie? Najlepiej zdecydować się na spotkania, w których jego ekipa będzie się broniła. Wtedy bowiem konkretny piłkarz będzie miał o wiele więcej szans na zobaczenie żółtego lub czerwonego kartonika. Im większy procent posiadania piłki ma rywal, tym jest po prostu lepiej (pod tym kątem).

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

O czym jeszcze warto pamiętać? Zawsze są spotkania podwyższonego ryzyka. To np. derbowe potyczki. W takich konfrontacjach zazwyczaj nie brakuje fauli, brutalnej gry i sporej ilości kartoników. Są też mecze, w których ważą się losy konkretnej ekipy. Dany klub musi np. wygrać, by awansować do pucharów albo uniknąć spadku? W takich potyczkach nie ma odstawiania nóg. Nie da się ukryć, że w tego typu potyczkach łatwiej jest zaś o zobaczenie kartonika…

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Ważną postacią jest sam sędzia. Najlepiej stawiać spotkania, które są rozstrzygane przez arbitrów zazwyczaj pokazujących relatywnie sporo kartoników. Obecnie dostęp do takich informacji jest naprawdę prosty. Bez przeszkód (i szybko) można dowiedzieć się, jakie są statystyki sędziów pod tym konkretnym względem.

Niektórzy arbitrzy długo czekają z wyciągnięciem kartoników. Inni zaś relatywnie szybko sięgają do kieszonki… Warto zwrócić uwagę również na czas przebywania na placu gry. Chcesz postawić na kartki konkretnego zawodnika? Zdecyduj się na takich piłkarzy, którzy zazwyczaj grają od pierwszej do ostatniej minuty i są rzadko zmieniani – w czasie konfrontacji – przez trenera.  

najlepsi bukmacherzy online